Перейти до вмісту

Стартує проєкт для модернізації інструментів місцевої демократії в сучасних умовах

Для забезпечення ефективного, прозорого відновлення та сталого розвитку громад в сучасних умовах важливим є використання інструментів демократії участі, у т.ч. е-демократії. Це забезпечує інклюзивну розробку місцевих стратегій, програм, планів та проєктів відновлення за участі громадськості, мешканців та ВПО.        

Незважаючи на те, що повномасштабна війна ще триває, е-демократія продовжує розвиватися у різних куточках України. І це надзвичайно важливо, адже лише за умови довіри та налагодженого діалогу між владою та громадськістю можна досягти ефективного відновлення та розвитку.

Мета проєкту 

Модернізувати інструменти демократії участі, у т.ч. е-демократії для ефективного й прозорого місцевого відновлення та сталого розвитку громад.

В рамках проєкту ми:

  1. Проведемо оцінку рівня залучення громадськості до процесів розробки місцевих політик місцевих стратегій, програм, планів та проєктів відновлення, розвитку. Результати оцінки буде візуалізовано на публічному інтерактивному дашборді.
  2. Підготуємо та проведемо серію вебінарів й ідеатони з модернізації інструментів демократії участі, у т.ч. е-демократії.
  3. Відберемо чотири пілотні громади, які отримають експертну підтримку в адаптації/вдосконаленні місцевих стратегій, програм, планів та проєктів відновлення, розвитку. Для цього ми пріоритезуємо реальні потреби мешканців, ВПО з використанням цифрових рішень та колективного інтелекту.

Всі активності проєкту передбачають широку залученість громадськості й органів місцевої влади, їх взаємодію для модернізації інструментів е-демократії й прийняття прозорих, ефективних рішень.

Якщо ви маєте ідеї щодо модернізації інструментів е-демократії запрошуємо вас до співпраці. Пишіть свої пропозиції в коментарях до цієї публікації або на е-скриньку: [email protected].

Довідково: 

Впровадження цього проєкту стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). ГС “Центр розвитку інновацій” реалізує проєкт «Посилення демократичних процесів у територіальних громадах» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». 

4 коментарі до “Стартує проєкт для модернізації інструментів місцевої демократії в сучасних умовах”

  1. Serhiy Yaryhin

    Наша організація зараз запускає проект “Радіо для всіх”. Цей сервіс направлений в першу чергу на активні ОТГ. Ми пропонуємо простий у реалізації і експлуатації інструмент створення комунікаційного каналу локального рівня.
    Чи цікаво Вам буде обговорити можливості цього інструменту для організації діалогу громада-влада-бізнес на локальному рівні?

    З Повагою,
    голова ГО “Обʼєднання Толока”
    Сергій Яригін.
    0672437595

  2. У мене залишається єдине питання, на яке так ніхто, ні місцеві, ні центральні, ні іноземні організації, агенції, фонди і не дають аргументовану відповідь :
    Хто, де і коли утворював в Україні Територіальні Громади згідно вимог Конституції України та Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” ???
    пояснюю :
    Український Народ, як не шкода, заляканий бандитами олігархічно-адміністративно-кримінальної системи, тому, що злодії узурпували владу, викрали суспільне та публічне майно, розкрадають природні ресурси і чинять геноцид українців.
    Адміністрації створених за наказами згори, так званих, отг (об’єднаних територіальних громад) узурпували владу, і займаються тим що ділять бюджети на власний розсуд, але так щоб і “себе коханого підтримати”. Чиновники ретельно охороняють свої “зони відповідальності” від стороннього втручання.
    На світовому рівні, САМООРГАНІЗАЦІЯ Українського Народу у скрутні часи – це незаперечний факт, але Україна успадкувала фарс з назвою “вибори” олігархічно- адміністративно- кримінальну систему (оакс) вибудовану нквд , відшліфовану “оксфордськими” випускниками і вбудовану у вигляді взаємовиключного законодавства.
    У Українського Народу, як власника й володаря України відсутні засоби керування своєю власністю.
    Такий стан створили і використовують шахраї різного гатунку – , так звані, “представники” або депутати усіх рівнів,
    а також “державні службовці”, посадові особи виконкомів, інспекцій, управлінь, мвс, судів, прокуратур, сбу, ті хто, начебто зобов’язані виконувати ЗАКОН.
    Український Народ ПЕРЕМОЖЕ !!!
    Україна БУЛА !!!
    Україна Є !!!
    Україна БУДЕ !!!

  3. Доброго дня шановна команда, маю інноваційну ідею яка створює умови для прямої е-демократії, долає корупцію на місцях та створює синергії спільних дій на шляху розвитку громади та країни в цілому.
    Коротку презентацію скидаю на пошту, для детального обговорення завжди на зв’язку.

Залишити коментар